HANGİ YAZ KAMPINI SEÇMELİYİZ?

Herkese merhaba,
Yaz kamplarıyla ilgili yazılarıma bu hafta da devam ediyorum. Paylaşımlarımızda çok farklı alternatifler olduğunu belirtmiştik ve bunun üzerine yine çok soru aldık. İngiltere yaz kampları konusunda çok zengin. Her yıl yüzlerce okul binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Yaz dönemini verimli geçirmelerinin ve dil gelişiminin yanı sıra CV’lerine İngiltere’deki yaz okullarını eklemek hayatlarının her döneminde bir artı sağlıyor. Peki biz hangi okulu ve hangi kampı seçmeliyiz diye soracağınızı biliyorum. Hem çocuğunuzun sevmesi ve keyifle katılması, hem de faydalı olması için en iyi alternatifi seçmek istediğinizi de. Tüm alternatifleri bir ya da birkaç yazıda özetlemek mümkün değil ama bize bu formu doldurarak ihtiyaçlarınızla ilgili detaylı bilgi iletirseniz ekibimiz yüzlerce alternatif arasından size uygun olanları seçip ileteceklerdir.
Örnek olarak sanat ve kodlama konularını seçtim.

Genç Sanatçılar Yaz Kampı Programı 12-18 yaş arası çocukları kabul eden, çizim, çağdaş resim, heykel ve deneysel medya derslerinin yanı sıra çizgi roman, manga ve animasyon dersleri gibi programların da yer aldığı bir kamp.

Programa her seviyeden ve haftalık katılım sağlamak mümkün. Her konunun kendine ait grubu var. İlk hafta 18 Temmuz’da başlıyor, son katılım 22 Ağustos haftası. 1 haftalık ücret 335 Pound’dan başlıyor. Sanat Akademisi’nde çeşitli disiplinlerdeki dersler mevcut. Yeni başlayanlar için giriş kurslarından, daha deneyimliler için ustalık sınıflarına kadar, kurslar alanlarında uzman kişiler tarafından veriliyor. Sınıflar maksimum 15 kişilik, böylece öğretmenin her öğrenciyle bireysel olarak ilgilenmesi için bolca zamanı oluyor. Ayrıca sanat okuluna ilgi duyan veya başvurmayı düşünen gençler için genç sanatçılar kursu düzenleniyor. GCSE veya A-level sanat yapan gençleri hedefleyen kurs, ideal bir sanat okulu denemesi oluyor, öğrenciler bir hazırlık kursunun nasıl olabileceğine dair bir fikir edinmeleri için çok güzel bir yol.

Diğer bir örnek ise kodlama. 9-17 yaş arası çocuklar için kodlama programları ise kendi içinde çok çeşitli. Yapay zekada maceralardan mobil uygulama yapmaya, Roblox’ta oyun yaratmadan junior seviyede Pyton kodlamaya, Minecraft Machine Engineer’den Java ile kodlamaya birçok farklı kurs alternatifi var. Haftalık 195 Pound’dan başlayan bu programların detaylarını iletebilmemiz için formunuzda “kodlama” olarak konuyu belirtmeniz yeterli.

9 yaştan başlayan programlardan bahsettik ama üniversiteye hazırlanan gençler için bölüm yani meslek seçimlerinde onlara çok yardımcı olacak, deneyim yaşamalarını sağlayacak ve referans olacak çok iyi kamplar var İngiltere’de. Yine haftalık katılım gösterilebilen film yapımcılığı gibi. Aynı kampta oyunculuk kursları da var. Kısacası, siz isteyin, İngiltere’de çocuğunuzun ilgi alanına uygun harika bir kamp bulacağımızdan eminim. Hepsine haftalık katılım mümkün, bütçeler ise kurstan kursa çok değişiyor.

Zoom toplantılarımızda ve yazılarda genel bilgileri ileterek ve soruları cevaplayarak ilerliyoruz. 17 Mart Perşembe günü saat 21:00’de yine bir Zoom buluşması gerçekleştireceğiz. Katılım için yine formu doldurmanız ve notlar bölümüne Zoom toplantısına da katılmak istiyorum yazmanız yeterli.
Katılabilenlerle perşembe günü yüz yüze görüşmek üzere.
Herkese çok keyifli bir hafta dilerim.
Sevgiler

Zeynep Gözübüyük

Ek not:
Seçimde zorlandığınız noktada özel bir danışmanlık almak isterseniz Zoom üzerinden 1 saatlik bir değerlendirme ve okul seçme görüşmesi de talep edebilirsiniz. Bu görüşmenin bütçesi saatlik 30 Pound’dur.

Eğitim Makaleleri

Eğer siz ya da bir tanıdığınız için Londra’da eğitim almak istiyorsanız Londra Eğitim Danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak, size en doğru seçimi yaparken destek olmak için sorularınızı bekliyoruz.

Eğitim  |  14/03/2022

HANGİ YAZ KAMPINI SEÇMELİYİZ?

Herkese merhaba,Yaz kamplarıyla ilgili yazılarıma bu hafta da devam ediyorum. Paylaşımlarımızda çok farklı alternatifler olduğunu belirtmiştik ve bunun üzerine yine çok soru aldık. İngiltere yaz kampları konusunda çok zengin. Her yıl yüzlerce okul binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Yaz dönemini verimli geçirmelerinin ve dil gelişiminin yanı sıra CV’lerine İngiltere’deki yaz okullarını eklemek hayatlarının her döneminde bir artı […]

Eğitim  |  04/03/2022

YAZ KAMPI: EĞLENCE Mİ İNGİLİZCE Mİ?

Geçen hafta benim moderatörlüğümde İngiltere’deki yaz kamplarıyla ilgili bir Zoom toplantısı gerçekleştirdik ve LondonbyJada’nın kurucusu, Eğitim Danışmanı Ceyda Basut’tan İngiltere’deki yaz kampları ile ilgili önemli bilgiler edindik. Katılan velilerimizle konuşurken gelen sorulardan anladığım kadarıyla veliler haklı olarak çocuklarının İngiltere’ye gelmişken hem İngilizcelerinin gelişmesini, hem de sevdikleri aktiviteleri yapmalarını, yaz tatillerinde eğlenmelerini istiyorlar. Bu ikisinin bir […]

Eğitim  |  10/02/2022

ÇOCUĞUNUZ İÇİN EN İYİ YATIRIM: YURTDIŞINDA EĞİTİM

Herkese merhaba, Ben Zeynep Gözübüyük. Ben kimim merak ederseniz kısaca burada. Bugünden itibaren LondonbyJada ekibinin bir parçası olarak sizler için dijital içerikler hazırlayacağım. Bu yazıyı okuduğunuza göre Türkiye’den İngiltere’ye eğitim, dil okulları, ya da yaz kampları için ailecek gelmeyi ya da sadece çocuğunuzu göndermeyi planlıyorsunuz. Ben bu yazıda biraz kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Biz Londra’ya […]

Londra'da Eğitim için yanınızdayız...

Londra'da Eğitim ile ilgili tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletisime geçmenizi rica ediyoruz.