LONDRA’DA EĞİTİM

HİZMETLER / EĞİTİM

LONDRA’DA EĞİTİM

Özellikle her türlü bilginin İngilizce olduğu İnternet ortamında, İngiltere’de eğitim konusunda aklınıza takılan bu tür soruların cevaplarını sizlerle paylaşmaktayız. Konu hakkında Türkçe kaynak yaratmak amacıyla 40 yılı aşkın süredir eğitim sektörü tecrübesi olan İngiliz iş ortaklarımızla beraber kurduğumuz Londonbyjada ekibi olarak yıllar içinde onlarca öğrencimizi kendilerine uygun okullara yerleştirmenin ve onların eğitim hayatlarındaki başarılarını yakından takip etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurduğumuz bu ekip ile amacımız, bu platformda İngiltere’de belli okulları öne çıkarmak yerine İngiliz eğitim sistemi ile ilgili birçok önemli bilgiyi sizinle paylaşabilmektir; Londra ve civarındaki okulları tanıtabilmek ve bu okullara başvuru süreçlerini sizlere anlatıp her çocuğu kendi beceri ve yeteneklerine uygun okullara yerleştirmenin önemini gösterebilmektir.

Yazılarımızı keyifle okuyacağınızı ümit ediyor ve işlediğimiz konularla ilgili sorularınızı bekliyoruz.

Farklı yaş grupları için yapılandırılmış akademik değerlendirmeler, Türk öğrencilerin yaşlarına gore akademik seviyelerini belirler ve İngiltere’deki yaşıtlarıyla karşılaştırıldığında seviyelerinin bir ölçütünü sunar. Yetkinlik alanlarını, destege ihtiyaç duyulan alanları ve bilgideki boşlukları (müfredat farklılıkları nedeniyle) tanımladıkları ve İngilizce ile sayısal alanda temel yetenek ve kazanım düzeyleri arasında karşılaştırmalar yaptıkları için bu akademik seviye testleri son derece onemlidir ve yol göstericidir.

İngilizce dilinde okuma ve yazmadaki seviye, okuduğunu anlama, kelime hazinesine kadar her alanda bilgi analiz edilir ve ölçülür. Matematiksel anlayış da ölçülür ve analiz edilir.

Değerlendirmeyi takiben, ebeveynlerin çocuklarının eğitiminde yardımcı olmalarını sağlamak ve bireysel öğrenimlerini desteklemek icin önerilen stratejilerin bir listesi ile birlikte ayrıntılı bir yazılı rapor hazırlanır . Değerlendirmeler yüz yüze ya da online platform uzerinden yapılabilmektedir.

Türk aileler için, İngiliz eğitim sistemi, özellikle kullanılan terim ve terminolojiyi bilmediğiniz zaman oldukça karmaşık olabilir. Temelde devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılan sistemde, devlet okullarına başvuru süreçleri ile ilgili detaylar, tarihler, bu okullar icin kullanılan farklı isimler (academy) veya özel okullardaki selected, non selected, pre-prep, prep, coed gibi terimler sistemi olduğundan daha da karmaşık hale getirmektedir.

İngiltere genelinde hem çok iyi devlet okulları hem de 3.000’den fazla Özel okul vardır. Bunlar arasından çocuğunuz için en doğru ve uygun olanı seçmek oldukça zorlu bir araştırmayı, bu araştırma da kapsamlı bir zaman dilimini gerektirmektedir.

Bu çalışmada size zaman kazandırmak, terimleri açıklayıp sistemi anlatıp öğrencinin hem akademik yapısına, kişisel yeteneklerine hem de aileye uygun okulları belirlemek, bu okulların başvuru süreçlerini aileler ile paylaşıp bu süreç boyunca yapılması gerekenlerde öğrencilerimize destek olmak Londonbyjada eğitim ekibinin en önemli görevleridir.

London|byjada ekibinde konusunda uzman ve öğrencinin yas grubuna uygun Ingiliz eğitmenler online bir platform uzerinden ya da öğrencinin evinde yüzyüze özel ders verebilmektedir. İngilizce ağırlıklı bu özel derslerde amaç akademik seviye belirleme testi ile saptanan eksik kısımları tamamlamak ve öğrencinin İngilizce yazı ve okuduğunu anlama, kendini ifade edebilme seviyesini arttırmaktır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda derslerin programı yapılıp belli aralıklarla aileye ve öğrenciye gelişimi ile ilgili raporlar verilmektedir. Bu online özel dersler matematik, fen veya diğer konu başlıkları içinde mevcuttur ve öğrencinin ihtiyaçlarına gore programa dahil edilebilir.

Yaz aylarında özel ders veren Ingiliz eğitmenlerimiz Turkiye’ye gidip öğrencilerimiz ile 1 hafta veya daha uzun sure icin yüzyüze çalışıp akademik hedefler doğrultusunda destek verebilmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için bize email gönderebilirsiniz.

Öğrenciler İngilizce eğitimi konusunda destek almak, ilgi duydukları spor, sanat veya müzik alanlarında kendilerini geliştirmek ve yaz aylarında kaliteli zaman geçirmek için Londra ve çevresindeki yaz kamplarını tercih etmektedir. Gündüzlü, yarım veya tam gün, ya da yatılı olarak farklı tipteki onlarca yaz kampından öğrenciye en uygun kampı secmek icin Londonbyjada ekibi ailelere yıllardır destek olmaktadır.

05-18 yaş aralığında akademik, spor, müzik veya sanat ağırlıklı birçok kampa ulaşabilmek ve bunların arasından ailelerin beklentilerine en uygun kampları seçebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SON EĞİTİM MAKALELERİ

Tüm makaleler için lütfen tıklayın.

Eğitim  |  14/03/2022

HANGİ YAZ KAMPINI SEÇMELİYİZ?

Herkese merhaba,Yaz kamplarıyla ilgili yazılarıma bu hafta da devam ediyorum. Paylaşımlarımızda çok farklı alternatifler olduğunu belirtmiştik ve bunun üzerine yine çok soru aldık. İngiltere yaz kampları konusunda çok zengin. Her yıl yüzlerce okul binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Yaz dönemini verimli geçirmelerinin ve dil gelişiminin yanı sıra CV’lerine İngiltere’deki yaz okullarını eklemek hayatlarının her döneminde bir artı […]

Eğitim  |  04/03/2022

YAZ KAMPI: EĞLENCE Mİ İNGİLİZCE Mİ?

Geçen hafta benim moderatörlüğümde İngiltere’deki yaz kamplarıyla ilgili bir Zoom toplantısı gerçekleştirdik ve LondonbyJada’nın kurucusu, Eğitim Danışmanı Ceyda Basut’tan İngiltere’deki yaz kampları ile ilgili önemli bilgiler edindik. Katılan velilerimizle konuşurken gelen sorulardan anladığım kadarıyla veliler haklı olarak çocuklarının İngiltere’ye gelmişken hem İngilizcelerinin gelişmesini, hem de sevdikleri aktiviteleri yapmalarını, yaz tatillerinde eğlenmelerini istiyorlar. Bu ikisinin bir […]

Eğitim  |  10/02/2022

ÇOCUĞUNUZ İÇİN EN İYİ YATIRIM: YURTDIŞINDA EĞİTİM

Herkese merhaba, Ben Zeynep Gözübüyük. Ben kimim merak ederseniz kısaca burada. Bugünden itibaren LondonbyJada ekibinin bir parçası olarak sizler için dijital içerikler hazırlayacağım. Bu yazıyı okuduğunuza göre Türkiye’den İngiltere’ye eğitim, dil okulları, ya da yaz kampları için ailecek gelmeyi ya da sadece çocuğunuzu göndermeyi planlıyorsunuz. Ben bu yazıda biraz kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Biz Londra’ya […]

Londra'da EĞİTİM için yanınızdayız...

Londra'da EĞİTİM ile ilgili tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletisime geçmenizi rica ediyoruz.