LONDRA’DA EĞİTİM

HİZMETLER / EĞİTİM

LONDRA’DA EĞİTİM

Özellikle her türlü bilginin İngilizce olduğu İnternet ortamında, İngiltere’de eğitim konusunda aklınıza takılan bu tür soruların cevaplarını sizlerle paylaşmaktayız. Konu hakkında Türkçe kaynak yaratmak amacıyla 40 yılı aşkın süredir eğitim sektörü tecrübesi olan İngiliz iş ortaklarımızla beraber kurduğumuz Londonbyjada ekibi olarak yıllar içinde onlarca öğrencimizi kendilerine uygun okullara yerleştirmenin ve onların eğitim hayatlarındaki başarılarını yakından takip etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurduğumuz bu ekip ile amacımız, bu platformda İngiltere’de belli okulları öne çıkarmak yerine İngiliz eğitim sistemi ile ilgili birçok önemli bilgiyi sizinle paylaşabilmektir; Londra ve civarındaki okulları tanıtabilmek ve bu okullara başvuru süreçlerini sizlere anlatıp her çocuğu kendi beceri ve yeteneklerine uygun okullara yerleştirmenin önemini gösterebilmektir.

Yazılarımızı keyifle okuyacağınızı ümit ediyor ve işlediğimiz konularla ilgili sorularınızı bekliyoruz.

Farklı yaş grupları için yapılandırılmış akademik değerlendirmeler, Türk öğrencilerin yaşlarına gore akademik seviyelerini belirler ve İngiltere’deki yaşıtlarıyla karşılaştırıldığında seviyelerinin bir ölçütünü sunar. Yetkinlik alanlarını, destege ihtiyaç duyulan alanları ve bilgideki boşlukları (müfredat farklılıkları nedeniyle) tanımladıkları ve İngilizce ile sayısal alanda temel yetenek ve kazanım düzeyleri arasında karşılaştırmalar yaptıkları için bu akademik seviye testleri son derece onemlidir ve yol göstericidir.

İngilizce dilinde okuma ve yazmadaki seviye, okuduğunu anlama, kelime hazinesine kadar her alanda bilgi analiz edilir ve ölçülür. Matematiksel anlayış da ölçülür ve analiz edilir.

Değerlendirmeyi takiben, ebeveynlerin çocuklarının eğitiminde yardımcı olmalarını sağlamak ve bireysel öğrenimlerini desteklemek icin önerilen stratejilerin bir listesi ile birlikte ayrıntılı bir yazılı rapor hazırlanır . Değerlendirmeler yüz yüze ya da online platform uzerinden yapılabilmektedir.

Türk aileler için, İngiliz eğitim sistemi, özellikle kullanılan terim ve terminolojiyi bilmediğiniz zaman oldukça karmaşık olabilir. Temelde devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılan sistemde, devlet okullarına başvuru süreçleri ile ilgili detaylar, tarihler, bu okullar icin kullanılan farklı isimler (academy) veya özel okullardaki selected, non selected, pre-prep, prep, coed gibi terimler sistemi olduğundan daha da karmaşık hale getirmektedir.

İngiltere genelinde hem çok iyi devlet okulları hem de 3.000’den fazla Özel okul vardır. Bunlar arasından çocuğunuz için en doğru ve uygun olanı seçmek oldukça zorlu bir araştırmayı, bu araştırma da kapsamlı bir zaman dilimini gerektirmektedir.

Bu çalışmada size zaman kazandırmak, terimleri açıklayıp sistemi anlatıp öğrencinin hem akademik yapısına, kişisel yeteneklerine hem de aileye uygun okulları belirlemek, bu okulların başvuru süreçlerini aileler ile paylaşıp bu süreç boyunca yapılması gerekenlerde öğrencilerimize destek olmak Londonbyjada eğitim ekibinin en önemli görevleridir.

London|byjada ekibinde konusunda uzman ve öğrencinin yas grubuna uygun Ingiliz eğitmenler online bir platform uzerinden ya da öğrencinin evinde yüzyüze özel ders verebilmektedir. İngilizce ağırlıklı bu özel derslerde amaç akademik seviye belirleme testi ile saptanan eksik kısımları tamamlamak ve öğrencinin İngilizce yazı ve okuduğunu anlama, kendini ifade edebilme seviyesini arttırmaktır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda derslerin programı yapılıp belli aralıklarla aileye ve öğrenciye gelişimi ile ilgili raporlar verilmektedir. Bu online özel dersler matematik, fen veya diğer konu başlıkları içinde mevcuttur ve öğrencinin ihtiyaçlarına gore programa dahil edilebilir.

Yaz aylarında özel ders veren Ingiliz eğitmenlerimiz Turkiye’ye gidip öğrencilerimiz ile 1 hafta veya daha uzun sure icin yüzyüze çalışıp akademik hedefler doğrultusunda destek verebilmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için bize email gönderebilirsiniz.

Öğrenciler İngilizce eğitimi konusunda destek almak, ilgi duydukları spor, sanat veya müzik alanlarında kendilerini geliştirmek ve yaz aylarında kaliteli zaman geçirmek için Londra ve çevresindeki yaz kamplarını tercih etmektedir. Gündüzlü, yarım veya tam gün, ya da yatılı olarak farklı tipteki onlarca yaz kampından öğrenciye en uygun kampı secmek icin Londonbyjada ekibi ailelere yıllardır destek olmaktadır.

05-18 yaş aralığında akademik, spor, müzik veya sanat ağırlıklı birçok kampa ulaşabilmek ve bunların arasından ailelerin beklentilerine en uygun kampları seçebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SON EĞİTİM MAKALELERİ

Tüm makaleler için lütfen tıklayın.

Eğitim  |  16 Haziran 2020

İNGİLTERE’DE OKUMAK İÇİN 10 ÖNEMLİ NEDEN

Özellikle üniversite eğitimi için dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan İngiltere’nin eğitim sistemi hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptık ve İngiltere’de okumak isteyenlerin merak ettikleri en önemli 10 nedeni, LondonbyJada olarak bu yazımızda topladık. Eğitim Kalitesiİngiltere’nin uluslararası düzeyde eğitim için tercih edilmesinin birincil sebebi tabii ki eğitim kalitesi olarak göze çarpıyor. İngiltere’nin kaliteli […]

Eğitim  |  16 Haziran 2020

İNGİLTERE’DE NEDEN LİSE EĞİTİMİ ALINMALI?

Lise eğitimi İngiltere’de alındığında, eğitimin devamı olarak üniversite eğitimi ve mezuniyet sonrası İngiltere’de yaşama ve çalışma imkanı doğmaktadır. Bu nedenle, İngiltere’de lise eğitimi yabancılar için sıklıkla tercih edilmektedir. İngiltere’de uzun dönemli olarak yapılan lise öğrenimi haricinde, İngiltere’yi deneyimlemek isteyen öğrenciler için de yaz okulu ve dil okulu gibi ilave programlar mevcuttur. Öğrenci, lise eğitimini İngiltere’de […]

Eğitim  |  16 Haziran 2020

Türkiye İle İngiltere’nin Eğitim Sistemlerinin Karşılaştırması

İngiltere’nin eğitim sistemi, çocuklu aileler için en merak edilen konulardan biridir. LondonbyJada olarak, Türkiye ve İngiltere’nin eğitim sistemlerinin kısa bir karşılaştırmasını yaptık. İngiltere’de Okul Öncesi Eğitim İngiltere’de okul öncesi eğitim 3-4 yaş arasındaki çocuklara ücretsizdir. Okul öncesi eğitim sisteminde çocukların kişisel gelişimleri, neden-sonuç ilişkisi kurmayı sağlamaları ve sağlıklı ilişkiler kurabilmeleri için gerekli eğitimler verilir. İngiltere’de […]

Londra'da EĞİTİM için yanınızdayız...

Londra'da EĞİTİM ile ilgili tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletisime geçmenizi rica ediyoruz.