LONDONBYJADA yaklaşık 20 senedir Londra yaşamından elde edilen bilgi ve tecrübeyi, alanında uzman İngiliz danışmanları bir araya getirerek profesyonel bir platformda buluşturdu.

Firmamız, Londra’da Emlak ve Eğitim ana konuları başta olmak üzere bu harika şehirdeki yaşama dair tüm sorularınıza Türkçe cevap verebilecek bir platform olarak 2013 Ekim ayında faaliyetlerine başladı.

Londra’daki gündelik yaşamdan kareler paylaşarak buraya yaşamaya gelen veya gelmeyi düşünen Türk aileler ve öğrenciler için önemli bir kaynak olma hedefine de çok kısa bir süre içinde ulaştı.

Hakkımızda
Ceyda

Kurucu

CEYDA

LONDON|BYJADA kurucusu Ceyda, kendi şirketini kurmadan önce Amerika’nın önde gelen bir IT şirketinde satış ve yönetim ekibinde yaklaşık 12 sene görev yapmıştır. 2000 yılında Londra’ya taşınan Ceyda Anixter’den 2010 yılında 22 ülkeden sorumlu EMEA Başkan Yardımcısı görevinden ayrılmıştır. 2012-2014 seneleri arasında İstanbul’da yaşarken Londra hakkındaki bilgi, çevre ve tecrübesini bir araya getirebileceği Londonbyjada platformunu kurmuş ve Londra’ya geri dönüşü ile birlikte şirketin büyümesi de hız kazanmıştır. 2 çocuk annesi Ceyda, Londonbyjada platformu ile Türk aile ve öğrencilere Londra’daki hayat hakkında doğru, sağlıklı ve güncel bilgileri paylaşmayı hedeflemektedir.

Jeremy

Lise Danışmanı

JEREMY

Jeremy, Londra Üniversitesi'nden İngilizce ve Eğitim Yönetimi bölümlerinden mezun olmuştur. Kariyerinin ilk yarısı ortaokullarda İngilizce öğretmeye adanmış geniş bir deneyime sahiptir. 1995-2000 yılları arasında Emanuel Okul Başkan Vekilliği yapan Jeremy daha sonra Londra'nın önde gelen iki hazırlık okulunun müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Westminster Under School (2000 - 2010) ve ayrıca Eaton House the Manor (2010 - 2016) da Müdür olduğu yıllarda ailelere çocukların akademik başarısı ve kişisel yetenekleri doğrultusunda lise danışmanlığı yapmıştır.

Yaklaşık 40 yıllık bir eğitim geçmişi olan bir öğretmen/yönetici olarak felsefesi, öğrencilerin tüm potansiyellerini kullanabilmeleri ve en önemlisi de okul yıllarının tadını çıkarmaları için teşvik etmek olmuştur. Üç yetişkin çocuğun babası, iki kız ve bir erkek çocuk olarak, eğitim sistemini hem bir ebeveyn hemde bir okul müdürü bakış açısından anlamaktadır.

Jeremy son yıllarda okullara ve ailelere eğitim danışmanlığı vermekle beraber Londonbyjada ekibi içinde Eğitim departmanını yönetmektedir.

Dianne

İlkokul Danışmanı

DIANNE

Dianne, İngiliz eğitim sisteminde 40 yıldan fazla deneyime sahiptir. Dianne Newcastle-upon-Tyne Üniversitesi'nden B.Ed ile mezun olmuş ve daha sonra eğitim psikolojisi ve Ingiliz edebiyatı konularında uzmanlık derecesi ile Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2004-2017 yılları arasında Prospect House İlkokulu’nda Müdür olarak görev yapan Dianne, bu süre boyunca ailelere çocukları için doğru okul seçimi konusunda danışmanlık yapmış ve çocukların kendi akademik başarı ve yeteneklerine göre doğru okulları hedef alması konusunda çok önemli bir rol oynamıştır . Özellikle Londra ve yakın çevresindeki okullar hakkında mükemmel bir bilgiye sahip olan Dianne, halen, Londonbyjada ekibi icindeki ilkokul Danışmanlığı ile birlikte Bağımsız Hazırlık Okulları Birliği (IAPS) okullarına danışman olarak çalışmakta ve Bağımsız Okullar Müfettişliği için müfettişlik yapmaktadır.

Leyla

Üniversite Danışmanı

LEYLA

Cambridge Üniversite’sinden mezun olan Leyla belli okullarda danışmanlık görevlerinde bulunduktan sonra 2017 yılından beri Londonbyjada ekibinde öğrencilerimize lise yıllarındaki GCSE ve A Level seçimleri konularda destek olup üniversite tercihleri ve başvuruları konusunda danışmanlık vermektedir. İngiliz sistemi içinde okumakta olan 3 çocuk annesi Leyla hem bir ebeveyn olarak hem de bir danışman olarak öğrencilerimize hayatlarını şekillendirecek kariyer seçimlerimde önemli bir rehber olmaktadır.

Zeynep

Pazarlama Danışmanı

ZEYNEP

1 Ağustos 1981’de İzmir’de dünyaya gelen Zeynep Gözübüyük, İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Toulouse Universitesi Uluslararası Yöneticilik mezunudur. Air France KLM Havayolları Doğu Akdeniz Ülkelerinden sorumlu Pazarlama Müdürlüğü görevinden istifa ettiği 2012 yılından beri HİPP, Philips Avent, Watsons, Prima, Profilo, Carters, Neutrogena, Komili, LifeCo, Unigen, Joker, Çilek Mobilya gibi sektöründe lider markalara özel, uzun soluklu pazarlama, sosyal medya projeleri ve aktiviteleri gerçekleştirmekte, bu projeleri de @zeynepgozubuyuk hesabında paylaşmaktadır. Nisan 2021’de Londra’ya yerleşmesi ile birlikte çalışmalarına hem Türkiye hem İngiltere’deki markalar icin devam etmektedir. Şubat 2022’den itibaren LondonbyJada’nın pazarlama aktiviterini yürütmekte ve dijital içerikler üretmektedir.

Londra emlak sektöründeki karmaşık terimleri ve süreçleri daha iyi anlatabilmek

Bütçenize en uygun, doğru yatırımları bulup sizleri yönlendirebilmek

Üniversiteye başlayan gençlere güvenilir ve temiz kiralık daireler bulmak

Öğrencilerin sanat, spor ve müzik alanlarındaki yeteneklerini ön plana çıkarmak

Öğrencilerin kişiliklerini ön planda tutan en uygun okulları bulmak

Ülke ve şehir konusunda son derece tecrübeli bir ekip ile sizlere sunmak

Londra’da yeni bir hayat kurmayı planlayanlar...

“Emlak”, “Eğitim” ve "Yaşam" alanlarında danışmanlık servisi veren LONDONBYJADA ekibi, kurulduğundan beri onlarca ailenin bu konular hakkındaki sorularını cevaplamış, ayrıca okul ve/veya ev seçimlerinde rehberlik ederek ülke ve şehir değiştirmenin getirdiği endişeleri hafifletmeyi başarmıştır.