Where Should I Live in London?

If you have a dream of moving to London and living there, you need to keep in mind that you will encounter one of the largest and cosmopolitan metropolises in the world, and that you may live a very comfortable life, but you may also experience difficulties in a neighborhood that you may regret.

LondonbyJada olarak, Londra’nın en yaşanabilir ve yaşanamaz bölgelerini kısaca anlatmaya ve ihtiyaçlarınıza uygun olan bölgeyi belirlemenize yardımcı olmaya çalıştık.

Londra’nın Yaşamaya En Uygun Semtleri

 1. Isle of Dogs: 2019 yılında Sunday Times tarafından “Londra’nın en yaşanabilir yeri” olarak seçilen Isle of Dogs, Londra’nın doğusunda ve Thames Nehri kenarında yer alan sakin bir semttir. Çok lüks ve yüksek gökdelenler ile sakin ve tek katlı evlerin buluştuğu Isle of Dogs iyi okulların, büyük marketlerin ve güvenli bir yaşamın ilk adresi olarak öne çıkıyor.
 2. Chiswick: Parkları ve müstakil evleri ile öne çıkan Chiswick, Isle of Dogs gibi güvenli olması ve iyi devlet okulları ile dikkat çeken bir semttir. Bir kasaba havasına sahip olan Chiswick lüks restoranlar, İngiliz tarzı publar ve ihtiyaç duyulabilecek birçok mekanı barındıran, şehrin gürültüsünden uzak bir semt olarak listemize giriyor.
 3. Battersea: Çocuklar için park ve hayvanat bahçesi gibi birçok olanağın bir arada yer aldığı Battersea, eğlenceli ve yeşillikleri sayesinde özellikle küçük çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden biri olarak dikkat çekiyor.
 4. Angel: Londra’nın eğlenceli ortamıyla öne çıkan semti Angel İngiliz tarzı birçok pub, restoran ve kokteyl bara ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezine yakın olan Angel, ulaşımı kolay ve günün neredeyse her saati canlı bir semt olduğundan bekarların ya da genç evli çiftlerin tercih ettiği bir yer.
 5. Belgravia: Lüksü ve düzeni bir arada bulabileceğiniz Belgravia, pırıl pırıl sokakları, birçok farklı ürün satan dükkanları, meydanları ile tam bir tatil beldesi havasındadır. Belgravia’da bir kenara oturup, Londra’nın planlı bir şehir olduğunu kanıtlamak istercesine düzenli bir şekilde inşa edilmiş ve birbirleriyle uyum içindeki binalarını seyretmek bile insanı rahatlatabilir.
 6. Richmond: Londra’nın en yeşil yerlerinden olan Richmond, Thames Nehri kenarına kurulu bir semttir. Richmond doğayla o kadar iç içedir ki, sokakta yabani bir sincap ya da ceylan görme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Tarihi binaların da göze çarptığı Richmond güvenli ve sakin bir yaşam arayanların tercihleri arasında yer almaktadır.
 7. Blackheat: Londra Maratonu’nun başlangıç noktasında bulunan Blackheat, birçok restoran ve pub bulunan sakin bir kasaba görünümündedir. Tren istasyonu sayesinde toplu taşıma konusunda da sakinlerini rahat ettiren Blackheat’te köpekleriyle gezmeye çıkmış ya da sabah sporu yapan birçok insanla karşılaşabilirsiniz.
 8. Crystal Palace: Hafif bir tepe üzerine kurulu olan Crystal Palace, Londralıların birçoğu için “En yaşanabilir semt” olarak tarif edilmektedir. Büyük ve yeşil parkları, Londra’yı yukarıdan gören konumu, her türden restoranları ve alışveriş olanakları ile Crystal Palace, Londra’da yerleşmeye en uygun semtler arasındadır.

Londra’da Nerede Yaşanmaz?

Yukarıda saydığımız yerler Londra’nın en yaşanılır semtleri olmasına rağmen, belli başlı birkaç semt dışında şehrin neredeyse her noktası klasik bir Türk ailesinin beklentilerini karşılayabilecek niteliktedir. Ancak, her metropolde olduğu gibi Londra’da da suçun, gürültünün ya da düzensizliğin kol gezdiği semtler vardır ve taşınma aşamasında bu semtleri bilmek iyi olur.

 1. Westminster: Son birkaç yıldır, suç oranlarında birinciliği elinden bırakmayan Westminster normal bir Londralı’nın yaşamak istemeyeceği yerlerin başında geliyor.
 2. Newham: Şehrin merkezinde yer alan Newham, özellikle kapkaç ve yankesicilik suçları ile gündemdeki yerini koruyor.
 3. Camden: Hırsızlık ve gasp gibi suçlarla anılan Camden, yaşamak için yanlış bir tercihtir.

Londra’ya taşınmayı ve orada yaşamayı planlıyor fakat aklınızdaki soruların yanıtlarını bulamıyorsanız, LondonbyJada ile iletişime geçebilir ve aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Lifestyle Articles

Lifestyle  |  09/09/2023

Tips for Those Wishing to Settle in London

London, which has been among the world’s centers of attraction for hundreds of years and is the financial center of Europe, is a city where different cultures live together in peace and where everyone can find something from themselves. As LondonbyJada, we have compiled some tips for people who are considering moving to London from […]

Lifestyle  |  09/09/2023

Where Should I Live in London?

If you have a dream of moving to London and living there, you need to keep in mind that you will encounter one of the largest and cosmopolitan metropolises in the world, and that you may live a very comfortable life, but you may also experience difficulties in a neighborhood that you may regret. LondonbyJada […]

Lifestyle  |  09/09/2023

LBJ in DÜNYA NEWSPAPER

1- To whom/to whom has the company’s best-known consultancy service been provided?As the Londonbyjada team, we can say that the main topics we provide consultancy on are real estate investments and school selection in London. Of course, the needs of each family can be very different. We generally work with two different types of families. […]

We're here for you...

Please contact us regarding any questions or needs you may have about Lifestyle in London