Neden İngiltere’de Emlak Yatırımı Yapmalıyım?

İngiltere’de emlak yatırımı yapmak için çok farklı sebepleriniz ve bu sebepler içinde yatırım amaçlı olarak bir gayrimenkul satın alıp kiraya vermek, İngiltere’ye yerleşmek ya da eğitim amacıyla İngiltere’ye göndereceğiniz çocuklarınızın kiralık evle uğraşmamasını istemek olabilir.

İngiltere’de emlak yatırımı her geçen gün artmaktadır. Buna istinaden, İngiltere emlak fiyatları da değişkenlik göstermektedir. LondonbyJada eğitim alanındaki danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İngiltere’de yapacağınız emlak yatırımlarınızda da sizlere destek olmaktadır.

İngiltere’de Emlak Piyasası Nasıldır?

İngiltere’de emlak yatırım planınızı yapmaya başlarken satın almak istediğiniz gayrimenkul türüne, yatırım yapacağınız bölgeye, bu yatırım için ayırmak istediğiniz bütçeye karar vermeniz gerekmektedir.

Tüm bu kararlar verildikten sonra, İngiltere emlak piyasası dinamiklerini oluşturan sezona bağlı değişiklikler göz önünde bulundurulmalıdır. İngiltere’de eğitim dönemlerine bağlı olarak sonbahar sezonu başında öğrencilerin gelmesinden dolayı emlak fiyatlarında artış gözlemlenmektedir. Bu sezonda İngiltere’de kiralık ev arayan öğrenciler yatırımınızın değerlenmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Gayrimenkul danışmanlığı uzmanları emlak piyasasındaki bu değişimlerde kazanç sağlamanın mümkün olduğunu ve gerekli analizler yapılıp doğru bir yatırım planı ile ilerlendiğinde, İngiltere’de emlak yatırımı yapmanın çok doğru bir yatırım seçeneği olduğunu belirtmektedirler.

İngiltere’de Emlak Yatırımı Yapabileceğim Şehirler Nelerdir?

İngiltere’de emlak yatırımı yapabileceğiniz şehirler arasında akla ilk olarak Londra gelmektedir. Londra’daki emlak sirkülasyonu çok hızlı olduğu için yatırım kazanç oranı oldukça yüksektir.
Her ne kadar Londra’nın emlak sirkülasyonu çok hızlı olsa da, en az Londra kadar emlak getirisi olması muhtemel diğer büyük şehirlere de yönelebilirsiniz. Özellikle üniversite şehirlerine yatırım yaptığınızda sezona bağlı olarak yüksek kazançlar elde etme imkanına erişmiş olursunuz. İngiltere’de emlak yatırımı yapabileceğiniz diğer büyük şehirler arasında şunları sayabiliriz:

  • Manchester
  • Liverpool
  • Oxford
  • Cambridge
  • Birmingham
  • Plymouth

İngiltere’de Emlak Fiyatları Nelerdir?

İngiltere’de emlak fiyatları sezona, şehrin gelişmişlik düzeyine, emlak yatırımı yapmak istediğiniz bölgenin şehir merkezine olan uzaklığına  ve daha birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Şehir merkezinde olan, üniversite bölgesine yakın olan ve çevresinde tarihi yapılar ve turistik bölgeler gibi alanları bulunduran yerlerde emlak fiyatları yüksektir.
Ancak bütçenizi aşmayacak şekilde zaman içerisinde emlak değerinin artması muhtemel alanlarda emlak yatırımınızı yaptığınızda, kısa sürede olmasa da uzun vadede bu emlak yatırımınızdan çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. İngiltere size kazanç sağlayacak emlak yatırımı tavsiyeleri için bize ulaşabilirsiniz.

Emlak Makaleleri

Londra’da emlak piyasasını takip etmek, hatta Londra’da bir daire/ev kiralamak veya satın almak istiyorsanız lütfen Londra Emlak Danışmanlığı sayfamızı da ziyaret edin. Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak, size en doğru seçimi yaparken destek olmak için sorularınızı bekliyoruz.

Emlak  |  15/04/2020

Neden İngiltere’de Emlak Yatırımı Yapmalıyım?

İngiltere’de emlak yatırımı yapmak için çok farklı sebepleriniz ve bu sebepler içinde yatırım amaçlı olarak bir gayrimenkul satın alıp kiraya vermek, İngiltere’ye yerleşmek ya da eğitim amacıyla İngiltere’ye göndereceğiniz çocuklarınızın kiralık evle uğraşmamasını istemek olabilir. İngiltere’de emlak yatırımı her geçen gün artmaktadır. Buna istinaden, İngiltere emlak fiyatları da değişkenlik göstermektedir. LondonbyJada eğitim alanındaki danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İngiltere’de yapacağınız emlak […]

Emlak  |  15/04/2020

Londra’da Ev Kiralamak

Yeni bir ülkede yaşam kurmanın çok bilinmeyenli bir denklem olduğunu hepimiz az çok biliriz. Kültürel farklılıklar, iklim, yemekler, çalışma hayatı ve kanunlar gibi birçok faktör aynı anda değişeceği için, böyle bir değişiklik kararından önce, şartların uygunluğu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Ev kiralama ile ilgili birçok bilgiye de önceden sahip olmanız iyi olacaktır. Birleşik […]

Londra'da Emlak için yanınızdayız...

Londra'da Emlak ile ilgili tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletisime geçmenizi rica ediyoruz.